Valgmøde i Gørslev Forsamlingshus – tirsdag, den 9. november kl. 19.00

Valgmøde i Gørslev Forsamlingshus

tirsdag, den 9. november 2021 kl. 19.00

Som optakt til kommunalvalget den 16. november 2021 afholder Landsbyforeningen vælgermøde i forsamlingshuset.

Kom og stil kommunalpolitikerne spørgsmål i forbindelse med det kommende kommunalvalg.

Vælgermøder

Mødet vil i videst muligt omfang fokusere på de problemstillinger der er relevante for os beboere i landsbyerne og specielt i Slimminge og Gørslev og omegn.

Det forventes at alle opstillede partier i Køge Kommune vil være repræsenterede ved vælgermødet.

Mød op og benyt lejligheden til at stille netop dine spørgsmål, før du sætter dit kryds til valget: Hvad synes du er vigtigt at få gjort noget ved – og få afklaret hvem der vil arbejde for dine synspunkter. 

Emnerne er utallige, giv dit bidrag og hør de andres.

Landsbyforeningen var ved kommunalvalget i 2017 vært ved et lignende arrangement, hvor du herover kan se en video fra dette valgmøde. 

I lighed med kommunevalget i 2017 vil vi ved kommende valgmøde optage dette, for efterfølgende at blive lagt på Landsbyforeningens portal/hjemmeside.

Nyhedskategorier
Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Landsbyforeningen udsender nyhedsmails mindst fire gange årligt med nyheder og aktiviteter fra Gørslev og omegn.